Do kolejnego Śmiergustu pozostało:
slide_1 slide_2 slide_3 slide_4 slide_6 slide_7 slide_8 slide_9 slide_10 slide_11 slide_12

Nowa strona poświęcona tradycji lanego poniedziałku w Wilamowicach czyli Śmigus Dyngus w Wilamowicach


Po długim czasie oczekiwania na nową stronę poświęconą tradycji lanego poniedziałku w Wilamowicach, w końcu się doczekaliśmy. Nowa strona prezentuje w głównej mierze 11-letnie dzieło wykonane przez fotografa, Pana Marcina Głuszka. Podczas tych wielu lat, Marcin towarzyszył młodzieńcom podczas polewania dziewcząt ze swoim aparatem fotograficznym. Upamiętnienie tej tradycji można podziwiać w dziale Galerie reportaży.

Niniejsza strona prezentuje również filmy, które zostały uwiecznione podczas lanego poniedziałku na wilamowickim rynku, za których udostępnienie jesteśmy wdzięczni Pani Anecie Mika.

Prezentujemy również przyśpiewki, które są śpiewane przez śmierguśników, podczas nocnych odwiedzin u dziewcząt. Podczas tych odwiedzin, młodzieńcy bawią się, śpiewają, oblewają dziewczyny, które to wyrażają chęć zamążpójścia poprzez wpuszczenie ich do swych domów.

Zachęcamy również do wpisania się do Księgi gości oraz do przesłania nam własnych przeżyć związanych z uczestniczeniem w śmigusie dyngusie aby upamiętnić oraz pozostawić pamiątkę dla innych na stronie.

Na stronie jak i na profilu Facebook'owym będziemy zamieszczać różne materiały oraz informować Państwa o nowościach z życia śmiergustu w Wilamowicach.

Mamy nadzieję, że miło spędzą Państwo czas na odwiedzaniu niniejszej strony.

Zapraszamy.

Administrator strony: Mariusz Hałat

Data dodania: 01-06-2012

śmigus dyngus, śmiergust wilamowice, lany poniedziałek w wilamowicach, dyngus wilamowski, śmigus dyngus w wilamowicach